Rate this post

سخت گیر رزینی چیست؟
بهترین سختی گیر رزینی را بشناسید:
سختی گیر رزینی
منظور از سختی آب چیست وجود املاح ناخالص در آب مثل منیزیم و کلسیم که باعث بالا بردن سختی آب میشود را سختی آب می گویند. مقدار زیادی مینیون ها به منظور مصرف و صنعتی و آشامیدنی مناسب نیست به طور معمول بیشتر از ۸۰ درصد آب های موجود در طبیعت سختی دارند. در تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مانند برج های خنک کن های آب گرم و آب بخار پکیج های دیواری رادیاتور های آب گرم وجود بالای منیزیم و کلسیم باعث تشکیل رسوب و افت فشار آب و کم شدن دمای آب خواهد شد و با گذر زمان باعث تخریب و صدمات زیانباری به تاسیسات مربوطه خواهد گشت سختی آب بالا در آب آشامیدنی باعث طعم خاص و امراض مختلف خواهد شد. با استفاده از سختی گیر اطمینان می یابید که سختی آب تا حد زیادی کم می شود.
پارامترهای طراحی دستگاه سختی گیر رزینی:
• اول، ظرفیت مقدار رزین.
• دوم، مقدار گذر آب از دستگاه سختی گیر.
• سوم، زمان سیکل شست و شو و یا سیستم.
• چهارم، آنیونی یا کاتیونی بودن رزین.
روش ساخت سختی گیر رزینی به چه صورت است؟
روش ساخت سختی گیر رزینی به چه صورت است؟
برای رفع و کاهش سختی آب یکی از راه های پر کاربرد استفاده از سختی گیر رزینی است. بعد از مشخص شدن قطر عدسی های سخت‌گیر باید اقدام به طراحی کرد و سپس به صورت گرد آن را برش داده و بعد از آن با دستگاه قصر اقدام به فروش عدسی می کند. بعد از اینکه قرص مناسب در عدسی هایی ایجاد نمود به وسیله دستگاه لبه زن اقدام به لب زنی عدسی ها کرده و از آن عدسی های سخت گیری ماده می گردد. در نتیجه مبادرت به در آوردن فلنچ برای عدسی با بوشن برای عدسی پایین کرده بعد از آن اقدام به جوشکاری از داخل و خارج شارژر رزین و بوشن تخلیه آب خواهند کرد.
روش ساخت سختی گیر رزینی
ساخت گیره های صنعتی بعد از سنگ زنی جوش به کمک دستگاه سندبلاست بعد از آن با سه لایه رنگ ضد زنگ و اپوکسی با گرید آشامیدنی به ضخامت ۱۸۰ میکرون در سه مرحله می کند. مرحله بعدی تکمیل سخت گیر فلزی لوله کشی است و به کارگیری شیر سختی گیر سلول و ارزان ترین و در دسترس ترین مدل آن بوده که به صورت نیمه اتوماتیک است.
سختی گیر رزینی رزین از دانه به شکل معمول از پتاسیم و سدیم پوشانده شده که بعد از ظهور آب به سختی از روی آنها کلسیم و منیزیم های سخت با سدیم و پتاسیم جایگزین می گردد که بعد از اشتباه اشتباه شدن رزین به وسیله آب نمک احیا خواهد شد به همین جهت شستشوی دوره ای در همه نوع سوختگی واجب است این مدل رزین ها در سه مدل رزین کاتیونی رزین آنیونی و رزین میکس وجود دارد و بهترین مدل رزین سختی گیر پرولاپس است که در بازار ایران نیز کاربرد گسترده ای دارد .

بیشتر بخوانید  سختی گیر خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *